Legenda o medovině

Medovina je patrně jedním z nejstarších alkoholických nápojů. Medovina známá z legend jako nápoj bohů je tradiční slovanský nápoj, jehož původ a používání je opředené množstvím legend a mýtů. Často bývala označovaná jako nápoj síly, lásky, odvahy, tajemství dlouhověkosti a zdraví.

Před staletími byla dostupná jen pro krále a velmože při oslavách a výjimečných příležitostech. Archeologické nálezy potvrzují, že medovinu používaly zřejmě i okolní civilizace dávných dob. Již staří Čechové rádi pili medovinu, jak potvrzuje Kronika Dalimilova. Také Šárka ve Starých pověstech českých opila Ctirada a jeho společníky medovinou, aby ho mohla odvést na Děvín. Medovina prožívá nyní opět své zlaté časy a obliba medoviny rychle roste. Pojďte s námi ochutnat tento lahodný zlatavý nápoj.

Medovina čistá neupravovaná, světle hnědé až tmavě hnědé barvy vyráběná ze smíšeného medu.

Medovina hnědé barvy, středně sladká, lehce kyselkavá chuť i vůně po višních.Medovina hnědé barvy, středně sladká, vůně i chuť po švestkách.Medovina hnědé barvy, sladká, vůně i chuť po malinách.
Medovina lehce hnědé oříškové barvy, středně sladká, vůně i chuť černého rybízu.

Medovina hnědé oříškové barvy, sladkohořká vůně i chuť po vlašském ořechu.

Medovina světle hnědé až tmavě hnědé barvy, sladkohořká chuť i vůně po mandlích.

Medovina světle hnědé barvy, pikantní, sladkoostrá, vůně pikantní, chuť ostřejší. Po čertech dobrá chuť.

Medovina zlaté barvy, vůně i chuť karpatských bylinek.
Medovina hnědé barvy, sladká, větrová, osvěžující, vůně i chuť po mátě.Medovina světle hnědé až tmavě hnědé barvy, chuť středně sladká, po ovoci či ořechách.


Černý jezdec - medovina roku 2014 - LIMITOVANÁ EDICE. Velmi chutná a neobyčejná svojí schutí i vůní. Kvašena starým způsobem výroby. Název se odvíjí od tmavě hnědé skoro černé barvy medoviny.